0
Your Cart

PSG je vodil za dva gola, a je Brest le remiziral, saj je Mbappe razočaral

Navidezno neustavljiva kampanja Paris Saint-Germaina v Ligue 1 se je v nedeljo zataknila, saj so od dveh golov prednosti prišli do remija 2:2 z Brestom. Čeprav je rezultat ohranil 14 tekem brez poraza, so bile izgubljene točke in nastop Kyliana Mbappeja za navijače veliko razočaranje.

Parižani so tekmo začeli dobro, Marco Asensio v PSG Dresi 2024 pa je v prvem polčasu s čudovitim strelom z glavo zatrl vprašanja o svoji vlogi. Nekdanji zvezdnik madridskega Reala, pomlajen po obdobju okrevanja, je imel ključno vlogo pri drugem golu, ko je njegov odbiti strel našel pot do Randala Kolo Muanija, ki je zadel iz bližine.

Vendar se Brest ni hotel predati. Po strelu Danila Pereire se je žoga odbila in šla mimo Gianluigija Donnarumme, kar je spodbudilo povratek v drugem polčasu. Dvanajst minut pred koncem je Mathias Pereira Lage z lepim prostim strelom z zadnje postave izenačil in pustil domače navijače osuple.

Asensio je bil na tej tekmi odličen, saj je učinkovito sodeloval s soigralci, da bi ustvaril prostor in priložnosti za druge. Njegov gol, natančen strel z glavo, je pokazal njegovo tehnično spretnost in še enkrat dokazal, da ima potencial za ključnega igralca v napadu Luisa Enriqueja.

Vendar pa je bil Mbappe v mbappe dres drugačen od svojega starega jaza. Francoski superzvezdnik je sredi intenzivnih špekulacij o prestopu le stežka našel svoj ritem. Nedosledne podaje in ohlapni dotiki so zaznamovali njegove predstave, zaradi česar je bil daleč od prevlade, ki se je od njega pričakovala.

Ta ponesrečena predstava vzbuja skrb glede Mbappejeve osredotočenosti in predanosti v preostalih mesecih sezone. Ali bodo nenehni pogovori o prestopih še naprej vplivali na njegove nastope? Ali se lahko dvigne nad motnje in popelje PSG do srebrnega odličja?