0
Your Cart

Inter Milan zmagal na italijanskem derbiju in še bolj utrdil naslov

Milanski Inter je s tesno zmago z 1:0 nad Juventusom v derbiju d’Italia na San Siru naredil pomemben korak k ponovnemu osvojitvi naslova prvaka Serie A. Zaradi naključnega gola Juventusa tik pred koncem polčasa so Nerazzurri na lestvici nekaj tekem pred koncem imeli štiri točke prednosti.

Tekma je izpolnila pričakovanja, saj sta obe strani pokazali napadalno namero in trdno obrambo. Tekma se je začela tako, da nobena stran ni izkoristila svojih priložnosti. Vendar je Inter postopoma pridobil premoč, nadzoroval žogo in iskal priložnosti. Njihova vztrajnost je bila nagrajena v 43. minuti, ko je Federico Dimarco v Inter Milan Nogometni Dresi 2024 v mrežo odbil križni strel branilca Juventusa Federica Gattija in tako spravil San Siro v bes.

Juventus je v drugi polčas vstopil z novo energijo, odločen, da se izogne porazu, ki bi lahko odločil ali prekinil sezono. Žogo je visoko udaril in si ustvaril več obetavnih priložnosti, Dušan Vlahović in Paulo Dybala pa sta ogrožala vrata Interja. Vendar je obramba Nerazzurrijev zdržala in pod vodstvom izkušenega Stefana de Vrija poskrbela za ključne blokade in prestrezanja. Wojciech Szczesny je v zadnjih trenutkih z natančnim posredovanjem preprečil, da bi Marko Arnautović dosegel drugi gol za Inter, in tako poskrbel, da so njegovi nogometaši ohranili skromno vodstvo.

Navijači Interja so se ob zadnjem žvižgu razveselili občutka, da je prvi Sudetto po letu 2021 tik pred vrati. Varovanci Simoneja Inzaghija so skozi celotno sezono pokazali občudovanja vredno doslednost, saj so značilno obrambno stabilnost kombinirali z bleščečo igro v napadu. Lautaro Martinez in Hakan Çalhanoğlu sta pomembno prispevala k ekipi, medtem ko je Romelu Lukaku s svojo vrnitvijo po poškodbi poskrbel za dobrodošlo okrepitev njihovih napadalnih možnosti.

Juventus se po drugi strani sooča s težkim bojem za izpad. Kljub odlični predstavi Vlahovića v nogometni dresi jim je manjkala kolektivna povezanost in neusmiljenost Interja. Varovanci Massimiliana Allegrija se še naprej spopadajo z vrzelmi v obrambi, kar je dokazal dragi oval v Derby d’Italia.

Kljub prevladi Interja vojna še zdaleč ni končana. Pred obema ekipama so izzivi do konca kampanje, zato bosta morali biti še naprej na preži.