0
Your Cart

Barcelona premagala Alaves, Levan dosegel dva zadetka

Barcelona je v 13. krogu La Lige gostila Alaves. Tekma se je začela z bliskovitim golom v samo 20 sekundah, ki je presenetil vse prisotne. Vendar je Barcelona kot branilka naslova pokazala svojo moč in na koncu preobrnila rezultat ter premagala Alaves z 2:1.

V uvodni fazi je Barcelona doživela nepričakovano blokado. Gündoğan je bil odrezan v sredinskem krogu, nato pa je Alaves hitro izvedel protinapad, v kazenskem prostoru pa je Lopez podal v kazenski prostor, ki ga je Omorodion ujel za 1:0. Gol je šokiral igralce v Barcelona Dresi 2024, ki niso pričakovali, da bodo tekmeci tako kmalu po začetku tekme prekinili tekmo.

Vendar se Barcelona ni predala. Lewandowski je v 52. minuti z glavo prekinil svojo šest tekem trajajočo golobesednost in izenačil na 1:1, nato pa je Rafinha v 76. minuti iz kazni postavil končni rezultat 2:1. Navijači Barcelone so znova verjeli, da bo njihova ekipa zadržala to prednost in na koncu zmagala.

Za Barcelono je bila to zelo pomembna zmaga. Barcelona je kot branilka naslova na začetku sezone vodila na lestvici, vendar sta v zadnjem mesecu Real Madrid in Girona izmenično prehitevala Barcelono na vrhu lestvice, kar je še povečalo pritisk na njeno obrambo naslova. V zadnjem krogu lige je Barcelona v gosteh ugnala Real Sociedad in ohranila tretje mesto na lestvici, za Atleticom Madridom pa zaostaja le 2 točki, zato je za Barcelono vsak krog tekme ključen, ne sme narediti najmanjše napake.

Z zmago je Barcelona na lestvici zbrala 30 točk, od Girone na vrhu pa jo ločijo le še 4 točke. Čeprav je prednost Barcelone majhna, jo lahko v prihodnjih tekmah nadoknadi in si povrne prvo mesto.

Barcelona se mora iz te tekme nekaj naučiti. Prepuščanje gola kmalu po začetku tekme se je že večkrat zgodilo, zato mora ekipa to vprašanje vzeti resno. Na prejšnjih tekmah je Barcelona na domači tekmi v ligi že v prvi minuti tekme prejela gol, tokrat pa je bil to zanjo nov rekord. Ekipa mora biti pozorna na svojo obrambo, zlasti na začetku tekme, in nasprotnikom ne sme dati nobene priložnosti.

Naslednja tekma Barcelone bo v gosteh proti Celti. Ker je Celta v zadnjem času v slabi formi, ima Barcelona na tej tekmi priložnost, da še naprej zbira točke. Ekipa v Poceni nogometni dresi bo morala ostati osredotočena in dosledna ter se na vso moč potruditi za zmago, da bi se vrnila na vrh lestvice.