0
Your Cart

Al Hilal je z zmago nad Al Nasserjem (3:0) povečal vodstvo v savdski profesionalni ligi

V težko pričakovanem dvoboju dveh največjih klubov v Rijadu je Al Hilal s prepričljivo zmago s 3:0 nad Al Nasserjem utrdil vodstvo na vrhu Saudi Professional League. Kljub temu, da je v Al Nassr FC Nogometni Dresi 2024 igral Cristiano Ronaldo, Al Nasser za svojimi tekmeci zaostaja sedem točk.

Tekma je bila označena kot potencialno odločilna za naslov, saj sta se obe ekipi borili za prevlado v najvišji ligi v Savdski Arabiji. Branilec naslova Al-Hilal je v odlični formi, saj je zmagal na vseh zadnjih desetih tekmah in je v ligi neporažen. Al-Nassr pa je želel zmanjšati zaostanek in ponovno obuditi ambicije za naslov.

Al-Hilal je od začetka prevzel nadzor nad tekmo, igral na visoki ravni in nadzoroval tempo igre. Cristiano Ronaldo, ki je podpisal pogodbo številka ena Al-Nasserja, je ostal osamljen in ni mogel uiti tesni obrambi Al-Hilala.

Preboj je bil dosežen v 67. minuti, ko se je najnovejši srbski napadalec Al Hilala Aleksandar Mitrović dvignil visoko nad obrambo Nasserja in z glavo podal v mrežo Salema Al-Dawsarija. Gol je sprožil napad Al Hilala in le dve minuti pozneje je Mitrović z volejem iz bližine podvojil vodstvo.

V 80. minuti je Saleh Al-Shehri dodal še drugi zadetek za 3:0. Z zadnjim žvižgom je Al Hilal podaljšal niz neporaženosti na 11 tekem, Al Nasserju pa je v boju za naslov ostala le še gora, ki jo mora premagati.

Za Al Nasser je bil poraz krut preizkus realnosti. Kljub prisotnosti Cristiana Ronalda je bila njihova celotna igra premalo kohezivna in napadalna, kar je bilo značilno za njihove prejšnje zmage. Zanašanje ekipe na individualne sposobnosti Ronalda je vse bolj očitno, nezmožnost ustvarjanja drugih priložnosti za zadetek pa je dragocena.

Na polovici sezone savdske profesionalne lige se zdi, da ima Al Hilal s sedmimi točkami prednosti pred Al-Nassrom trdno pobudo v svojih rokah. Al-Nassr pa se sooča z zahtevno nalogo, da zmanjša zaostanek in se poteguje za naslov. Njihovo upanje bo nedvomno počivalo na ramenih Cristiana Ronalda v nogometni dresi, ki bo še vedno ključnega pomena, če bodo hoteli v drugi polovici sezone doseči preobrat.