0
Your Cart

Asensio s strelom in asistenco, Real Madrid 2-0 Celta za četrto zaporedno zmago

Real Madrid je 23. aprila tekmo proti Celti končal z 2:0 in v vseh tekmovanjih zmagal na štirih zaporednih tekmah. Pred to tekmo je Real Madrid končal izjemen dosežek, v pravkar končanem četrtfinalu Lige prvakov je dvakrat zabil Chelsea in se uvrstil v četrtfinale, v kraljevem pokalu pa je prav tako dosegel polfinale.

Domači Real Madrid je proti nasprotniku z nesorazmerno močjo v bistvu prevzel pobudo na celotni tekmi in brez težav dosegel dva gola za zmago. Tekma se je začela s pogostimi grožnjami Celte, vendar jih je Real Madrid zadržal, nato pa je Real Madrid začel obvladovati ritem in Celta je dolgo časa težko imela priložnosti. Prvi gol je padel v 42. minuti, ko je Asensio v Nogometni dresi za klube z leve strani prejel žogo od Viniciusa in z dolgim strelom meril v gol, s čimer je Real Madrid osvojil točko! Pet minut pozneje je Asensio izvedel kotni strel z desne strani, Militang pa ga je z glavo poslal v mrežo in Celta je povedla z 2:0 ter to prednost obdržala do konca tekme.

Na splošno je bila tekma precej razburljiva, zlasti Asensiova predstava v Real Madrid dres 2023, asistenca in gol sta postala najboljši igralec tekme, vendar se lani poleti Asensio in Real Madrid nista dogovorila o ceni in bo po izteku pogodbe zapustil Real Madrid, Asensiovi odlični predstavi pa so bili naklonjeni številni klubi. Po tej tekmi je Real Madrid prva tekma, vendar še vedno za Barcelono zaostaja 8 točk, čeprav je v tej sezoni Real Madrid odlična predstava, vendar še vedno obstaja odpor do naslova. Kakor koli že, veselimo se naslednje razburljive predstave Real Madrida.